מירב ינאי נגר - משרד עורכי דין
052-8572579
phone5, phone, contact, telephone, support, call
search5, search, magnifier, lookup, find
.
עורכת דין מירב ינאי נגר, ראש העין

עסקת מקרקעין הינה אחת העסקאות החשובות והגדולות במהלך חייו של אדם ובשל כך אין להקל ראש בעניין זה, בין אם מדובר בעסקת מכר ראשונה ובין אם היא העשירית.

בדרך כלל בעסקת מקרקעין מדובר בסכום לא מבוטל שעל הקונה לשלם למוכר ובוודאי שאתם כקונים לא הייתם רוצים לשים את כספכם על קרן הצבי ולגלות שהממון שצברתם בעמל רב שולם עבור נכס בעייתי.

על מנת שהעסקה תהיה מושכלת, מומלץ לכם כקונים להצטייד בעורך דין המתמחה בתחום הנדל"ן שיש ביכולתו לסייע לכם לכלכל את צעדיכם בתבונה, למזער את רמת הסיכון בעסקה ולהגן על זכויותיכם ברכישת המקרקעין באמצעות ניסוח הסכם ראוי ובין היתר, בבדיקת זהות בעלי הנכס, בחינת שעבודים על הנכס, הערות אזהרה, עיקולים ועוד היבטים נוספים רבים.

ברכישת דירה מקבלן הדבר חשוב לא פחות. טעות נפוצה בקרב חלק מהאוכלוסייה לחשוב כי עצם העובדה שהקונים משלמים לעו"ד של הקבלן שכר טרחה, אזי הוא מייצג אותם. שימו לב, עוה"ד של הקבלן אינו מייצג אתכם ולא דואג לאינטרסים שלכם כקונים גם כשהינכם משלמים לו שכר טרחה, אלא הוא דואג לאינטרסים של הקבלן בלבד. למה? כי שכר הטרחה מהווה חלק ממחיר הדירה כשהשירות שאתם מקבלים מעוה"ד של הקבלן הוא רישום הזכויות על שמכם ולא ייצוגכם. יש סעיף מפורש הקובע זאת בכל הסכם מכר מול קבלן. ראו הוזהרתם!

הוא הדין באשר למוכר נכס מקרקעין אשר על פניו נדמה כי מה לו לדאוג שהרי הוא מוכר את הנכס לאחר ולכאורה העניין לא כל כך מורכב. טעות היא! עסקת מכר במקרקעין שוזרת בתוכה היבטים רבים שיש לבחון אף בטרם הבשלת עסקת המכר. לדוגמא, שיעור המס הכרוך בביצוע העסקה- לעיתים מוכר שיגלה כי מוטל עליו מס גבוה לתשלום יחליט שלא למכור את הנכס כוון שזה לא כלכלי ולא משתלם עבורו. 

 

עסקת מקרקעין